Vzdělávací akce


V rámci udržitelnosti projektu Transmedchem pokračují odborné jazykové kurzy pro vědecké pracovníky a Ph.D. studenty i po skončení projektu.

Odborné semináře

V průběhu realizace projektu je plánováno celkem 21 seminářů, které se uskuteční v období od února 2012 do dubna 2014. Semináře budou vedeny školiteli jak z českých, tak zahraničních výzkumných institucí a farmaceutických firem, které hrají významnou roli v dané oblasti. Odborné semináře budou také zaměřeny na setkání vědeckých pracovníků soustředěných do centra Ústavu molekulární a translační medicíny, vznikající v rámci projektu Biomedreg (Biomedicína pro regionální rozvoj a lidské zdroje) s komerčními subjekty za účelem představení výsledků výzkumných aktivit směřovaných ke komercionalizaci a vytvořeny pobídky ke spolupráci mezi akademickými a podnikatelskými institucemi. V neposlední řadě budou zaměřeny na seznamování s aktuálními trendy v oblasti komercionalizace výsledků výzkumu v oboru medicinální a chemické biologie a s potřebami podnikatelské sféry působící v této oblasti.


Zaměření seminářů:

  • Vzájemné představení výzkumné problematiky jednotlivých týmů centra, jejich výsledků, požadavků na spolupráci, nabídnutí volných výzkumných a vývojových kapacit, nových metodik.
  • Setkání zástupců centra Biomedreg s komerčními subjekty, kde budou představeny výsledky výzkumných aktivit směrovaných ke komercionalizaci a vytvořeny pobídky ke spolupráci mezi akademickými a podnikatelskými institucemi.
  • Seznamování s aktuálními trendy v oblasti komercionalizace výsledků výzkumu v oboru medicinální a chemické biologie a s potřebami podnikatelské sféry působící v této oblasti.

Výsledkem realizace odborných seminářů bude zvýšení odborného přehledu vědeckých pracovníků o moderních přístupech ve výzkumu léčiv či o uplatnění výsledků výzkumu v oblasti chemie, biologie či medicíny v praxi. Pořádání seminářů má podnítit zájem o hledání konkrétních možností spolupráce v dané oblasti tak, aby se daný výzkum ubíral směrem k praktickému uplatnění výsledků.

Témata odborných seminářů budou upřesněna.


Konference

Účastníci konference získají jejím prostřednictvím přehled o aktuálních trendech ve vývoji léčiv, dojde k navázání konkrétní spolupráce mezi výzkumnými pracovníky z různých institucí. Naší snahou bude zařadit na konferenci obecná témata o aktuálních trendech ve vývoji léčiv, která budou prezentována významnými odborníky z ČR i ze zahraničí, jakými jsou např. prof. Bártek, který vede výzkumný tým na ústavu Danish Cancer Society v Kadani a který je předním odborníkem v oblasti výzkumu rakoviny. Za farmaceutické firmy je možné počítat s příspěvky o současném stavu vývoje léčiv od vedoucích výzkumu společnosti Zentiva či Teva.


Základními tématy konference budou:

  • Syntéza nových biologicky aktivních látek.
  • Nové screeningové metody.
  • Aktuální identifikace molekulárních cílů.
  • Nové trendy ve vývoji bioanalytických a biochemických metod ve vývoji léčiv.
  • Současné využití molekulární biologie a genetiky ve vývoji léčiv.

Odborné jazykové vzdělávání

Kurz Odborná angličtina v praxi proběhne ve 3 jazykových úrovních + konverzace ve skupině po dobu 5ti semestrů v rozsahu 120 minut týdně nebo 240 minut za dva týdny – na základě dotazníkového průzkumu. Na jazykové výuce se budou podílet lektoři, kteří mají zkušenosti s výukou anglického jazyka a kteří se při výuce zaměří na výuku odborné terminologie. Za každou absolvovanou úroveň získá účastník kurzu „Osvědčení o absolvování kurzu“. V každé skupině bude maximální počet 10 účastníků.



Katedra organické chemie | UPOL | 2011-2014